איפה קוברים כלב בישראל?

שאלות ותשובות בנושא חיות מחמד

שאלה

מעוניין לדעת מהם האפשרויות לקבורת כלבים, איפה קוברים כלב בישראל? האם זה חוקי לקבור את הכלב שלי בטבע או בחצר הבית שלי?

תשובה לשאלה איפה קוברים כלב בישראל?

על פי חוק אם כלבך מת, אתה לא יכול לקבור את הכלב איפה שאתה רוצה.
חוקי המדינה מטילים את האחריות על אפשרויות קבורת חיות מחמד.
הסיבה לאיסור קבורה עצמית של חיות היא בגלל הסיכון שבזיהום מי תהום בקבורת חיות באדמה.
בעיה זו קיימת גם בקבורת בני אדם אך מנהגי המסורת היהודית חזקים יותר מהחשש לזיהום ולכן קבורת בני אדם מותרת בקרקעות יעודיות וע"י חברות מאושרות כמו חברת קדישא.
למרות שהחוק מטיל על הרשויות המקומיות לתת פתרון לקבורת חיות, הרשויות המקומיות לא מציעות כל פתרון הולם לבעלי חיות מחמד שנפטרו.
חקלאים נפטרים מגופות חיות המשק שהם מגדלים (כאלה שמתו ממחלות) באמצעות מתקני כילוי כדוגמת מתקן הכילוי בעין המפרץ המשמש רשויות רבות ברחבי הארץ.
אך מתקני הכילוי הללו ששורפים את גופות בעלי החיים בשרפה המונית כלל אינם מתאימים לרוחם של בעלי הכלבים שמעוניינים להעניק כבוד אחרון לכלבם האהוב.
מתקן הכילוי אומנם מספר גם פתרון פרטני לבעלי חיות מחמד ומציע שרפת גופות פרטנית וקבלת האפשר בכד אישי, אך לא תמיד בעלי הכלבים מעוניינים בפתרון מסוג זה.

זו הסיבה לכך שקיימים מספר בתי קברות לחיות פרטיים המספקים מענה לבעלי הכלבים המעוניינים לקבור את כלביהם במקום שישמר את זכרם.
בארץ פועלים מספר בתי קברות לבעלי חיים כדוגמת:
בית הקברות לחיות שליד סביון, פט פלייס (בית קברות לחיות בשרון) ובתי קברות נוספים שלא ברור אם הם עדיין פועלים כדוגמת: בתי הקברות לחיות ביער יתיר (ליד באר שבע), ובמושב פדיה.

אשמח לסייע לך גם באופן פרטני אם אתה צריך פתרון קבורה מכבד.
דבר איתי בטלפון: 5710953–054