אילוף כלבים

כלב בשיעור אילוף נושך את הרצועה בהליכה

אילוף כלבים הינו מקצוע שמטרתו בראש ובראשונה "לחנך" את הכלב לחוקים ולהקנות לו הרגלים שמטרתם לאפשר את השתלבותו של הכלב במארג המשפחתי בדרך הטובה הנוחה לכל בני המשפחה.

אילוף משמעת

אילוף משמעת הינו האילוף הבסיסי ביותר ורצוי להתחיל באילוף הכלב כבר בגיל מאוד צעיר ( 4 חודשים), בכדי למנוע מצב בו הכלב רוכש לעצמו "הרגלים רעים" שמהם יהיה קשה להפטר בעתיד.
אילוף בסיסי ילמד את הכלב להגיב לפקודות בסיסיות כגון: פקודת הרגלי, שמטרתה לגרום לכלב להלך צמוד לרגל הנוהג ולא למשוך קדימה, שב, ארצה, אליי ופקודות נוספות.

אילוף לפתרון בעיות התנהגות

מלבד האילוף הראשוני למשמעת, מאלפי כלבים מסייעים לבעלי הכלבים בפתרון בעיות התנהגות כדוגמת: עשיית צרכים בבית, מרדפים אחר כלי רכב, התנהגות כנועה, נבחנות מוגזמת, תוקפנות המלווה בנשיכות, פציעה עצמית, אוננות על רגלי אנשים, הרס חפצים ורהיטים ועוד בעיות התנהגות מגוונות שמפריעות לחיי המשפחה.

אילוף כלבי עבודה

אילוף כלבי עבודה הינו אילוף שמטרתו ללמד את הכלב מיומנויות ספציפיות כדוגמת ביצוע משימות אכיפת חוק ובטחון, כלבי גישוש ועוד. אילוף זה נועד בכדי למנוע פגיעה יקרה בחיי אדם ולשפר את היכולת המבצעית.
בנוסף, קיים גם סוג של אילוף כלבי חילוץ והצלה שמטרתו לסייע לצוותי החילוץ לאתר ניצולים במקרים של אסונות כמו רעידות אדמה, שיטפונות, פיגועי טרור וכדומה. בזכות חוש הריח המפותח, היכולת הגופנית הטובה ויכולת הלמידה של הכלב, ניתן לאלפו לכלב מועיל וחיוני.

שיטות לאילוף כלבים

במסגרת אילוף הכלב נעזר מאלף הכלבים בשיטות שונות בכדי לגרום לכלב "להבין" מה מצופה ממנו.
מאלפי כלבים נעזרים בשיטות של חיזוקים חיוביים וחיזוקים שליליים. כאשר בשיטת החיזוק החיובי מקבל הכלב פרס על ביצוע פעולה רצויה ואילו בחיזוק שלילי הכלב יקבל תגובה שלילית כלפי התנהגות לא רצויה, כדוגמת משיכת הרצועה בזמן שהכלב מנסה למשוך את הנוהג.

כיצד לבחור מאלף כלבים

לבחירת מאלף כלבים ישנה חשיבות רבה. ההבדל בין מאלף כלבים טוב למאלף כלבים גרוע יכול לבוא לידי ביטוי בהתנהגות טובה והתנהגות רעה של כלבכם.
כמו בכל, מקצוע אחר הדרך הטובה ביותר לבחור את מי שיאלף את כלבכם היא לשמוע המלצות מפי אנשים שהתנסו לפני כן באילוף כלבם אצל המאלף.
אם בחרתם באילוף קבוצתי, בקשו להגיע למפגש שכזה עם קבוצה בשלב מתקדם בכדי לעמוד על טיבו של המאלף וגישתו. נסו לתשאל את המשתתפים על שביעות רצונם מן האילוף והמאלף.

חני ענפי, שירות חילוץ כלבים, טלפון: 054-5710953
לנוחיותכם תפורסם בקרוב רשימת מאלפי כלבים ארצית.